Naše vitríny jsou také v první řadě prvkem dekorace interiéru a prvkem, který vytváří styl místnosti. Jsou nedílnou součástí interiérového designu a pomáhají ke zútulnění bytu. Jejich hlavní funkcí je vystavení suvenýrů, vzácných a krásných předmětů. Narozdíl od skříněk a regálů jsou minimálně určité části vitrín prosklené. To z nich dělá dekorační kusy nábytku.

Zobrazeno 15 z 354 produktů
kredenc Gitte

kredenc Gitte

6 499 Kč
Vitrína Celeste, černá
Sconto Vitrína NELSON
Sconto Vitrína ENIS DS5
Sconto Vitrína RIAN levá, dub/černá
Vitrína Pommo

Vitrína Pommo

4 783 Kč
Vitrína Linteo 32

Vitrína Linteo 32

5 719 Kč
Sconto Vitrína ALEXANDRIA 711 R
Vitrína Airoo 60, dub artisan

Vitríny nacházejí své místo hlavně v obývacím pokoji. Díky svým dekorativním a praktickým vlastnostem mohou být také nedílnou součástí ložnice nebo jídelny. Populární jsou také dětské vitríny. Jejich hlavním účelem je vystavovat různé předměty pro děti, jako například: pohádky, či jiné knížky, hračky a další. 

Jakou vitrínu si vybrat?

Existuje mnoho druhů - od retro stylu vitrín, přes rustikální až k moderním kusům. Ty většinou bývají v dekorech dřeva, buďto přírodní barvy masivu, nebo imitace kaštanu, ořechu, nebo dub sonoma a další. Populární napříč styly jsou bílé vitríny. Ty se hodí ke všem stylům nábytku. 

 

Kromě výběru stylu je potřeba si určit ideální rozměr. Nejprve si přeměřte maximální šířku, výšku a hloubku tohto nábytku. Nejdůležitější je šířka. Nejčastěji se prodávají vitríny v šířce 120 cm, ale prodávají se i větší vitríny v šířce 180 cm. Pokud nedisponujete velkým prostorem určitě oceníte i menší kousky v šířce 90 cm a menší. Co se výšky týče, tak většinou mají 180 cm, ale najdete i nižší kousky. U hloubky se dělí vitríny na ty, které mají 30 cm a nižší a hlubší varianty.